Zm in Ztrack

In het nieuwste nummer van he twee maandelijks magazine Ztrack, een mooi en groot artikel over Zm. Zm is de smalspoor variant van Z-Spoor, de rails is 4,5 mm breed. Het Zms-spoor werd een aantal jaren geleden op Eurospoor in Utrecht door onze club gelanceerd. Het wordt weinig als hoofdspoor gebruikt. Meestal is er een rol voor deze schaal als bijspoorlijn weggelegd. De grootste promotor is de heer Karl-Friedrich Ahnert uit Duitsland, die men al op menig beurs in binnen en buitland heeft kunnen ontmoeten. Zijn Rhätische Bahn in Zm op de schaal van Z-Spoor (1:220) groeit met het jaar. Geen klein baantje, maar een baan van meer dan 5 meter lang,  Graubünden in het klein bijna. Was dit de eerste kennismaking met Zm, klik dan eens hier

Geef als eerste een reactie

Geef een reactie